החזר מס לשכיר

החזר מס לשכיר – למי מגיע ואיך ניתן לבקש?

רוב רובם של העובדים בישראל כלל לא יודעים למי מגיע החזר מס לשכיר ואיך ניתן לבקש אותו. זאת למרות שכל שכיר מכיר את נוהל “תיאום מס” אשר נעשה בתחילת השנה. במסגרת הנוהל אתה צריך לתאם עם רשות המיסים את הכנסתך הצפויה לשנה הקרובה.

על פי תיאום המס נקבעת מדרגת המס שעליך לשלם, אבל רוב האנשים כלל לא עוצרים לחשוב על כך שמס הכנסה צריך לשלם בפועל לפי סך ההכנסה השנתית של השכיר בסוף שנת המס, ולכן ברוב המקרים השכירים זכאים להחזר מס.

למי מגיע החזר מס?

ישנם אינספור מצבים אשר גורמים לכך ששכיר צריך לקבל החזר מס. למעשה, כמעט כל שינוי בפן התעסוקתי ובחיים האישיים שלך עשוי לזכות אותך בהחזר מס. לא מדובר רק על שינויים שהתרחשו בשנת המס האחרונה אלא גם כאלה שהתרחשו כמה שנים אחורה.

חשוב לדעת: החזר מס ניתן לבקש עבור שש שנות המס הקודמות לשנת המס בה מוגשת הבקשה. לדוגמה: עד ה-31 בדצמבר 2021 ניתן יהיה להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבי עבור השנים 2015-2020. ברוב המקרים, החזר מס לשכיר מגיע לסכום של אלפי שקלים ולעיתים אף עשרות אלפי שקלים.

אילו סוגי שינויים עשויים לזכות אותך בהחזר מס?

 • מעבר בין עבודות במהלך שנת מס
 • סיום עבודה – פיטורים, התפטרות או יציאה לפנסיה
 • עבודה אצל יותר ממעסיק אחד
 • שינוי במקום המגורים
 • מעבר למגורים באזור שמוגדר “שטח פיתוח”
 • סיום תואר אקדמי במוסד מוכר להשכלה גבוהה
 • סיום שירות צבאי באחת משלוש שנות המס הקודמות
 • ילדים בחזקתך עד גיל 5
 • גירושין או שינוי במצב המשפחתי
 • מוגבלות רפואית חדשה
 • תשלומים לפוליסת אובדן כושר עבודה
 • ילד או הורה נטול יכולת, בעיות קשב וריכוז בכפוף לאישור רפואי, או אישור ועד השמה
 • בן/בת זוג שלא עבד במהלך אחת משש שנות המס הקודמות
 • תרומה למוסד שקיבל אישור מרשות המיסים

בדיקת החזר מס באינטרנט בחינם

כל המפורט לעיל הוא רק חלק ממגוון רחב של שינויים, פעולות או מוגבלויות שעשויות לזכות אותך בהחזר מס. אולם לפני שיוצאים לדרך עם בקשת החזר מס, חשוב לבדוק את זכאותך.

כיום באמצעות כלי דיגיטלי חדשני וחכם, כל אחד יכול לבצע בדיקת החזר מס אונליין חינם. כל מה שצריך לעשות זה לענות על שני שאלונים עם שאלות אמריקאיות. הבדיקה לוקחת כחצי דקה וניתן לענות עליה גם אם אינכם בטוחים בכל התשובות. הפרטים אינם עוברים לרשויות המיסים אלא רק משמשים אתכם לגלות את הסיכויים שלכם לקבל החזר מס הכנסה.

לחצו כאן לבדיקת החזר מס חינם: https://bitan-finance.co.il/questionnaire/

איך ניתן לבקש החזר מס?

אם בבדיקת החזר המס נגלה כי אתם זכאים להחזר מהמדינה, נציג של ביטן את ביטן פיננסים יחזור אליכם כדי להתחיל עבורכם בבדיקה מקיפה. באמצעות ייפוי כוח נוכל לברר את הנתונים המלאים ולהפיק את כל המסמכים הדרושים מול מס הכנסה וביטוח לאומי. בדיקה זו תוודא שאין בטעות חבות מס – לא נגיש כמובן בקשה להחזר מס שתביא לתוצאה שלילית ולגילוי של חוב. הפרטים שלך לעולם לא יועברו לרשויות המס לפני שנוודא ב-100% כי אתה אכן זכאי להחזר מס הכנסה.

בדיקה מקיפה שנעשית על ידי מקצוענים

אתם בטח שואלים את עצמכם, כמה זה עולה לי?! אצלנו בביטן את ביטן פיננסים שכר הטרחה הינו 14.5% לפני מע”מ מההחזר שמתקבל בפועל לחשבונכם האישי, בנוסף עלות בדיקת תיק במבצע מיוחד עד סוף שנת המס (דצמבר 2021) בסך 59 ₪ (במקום 99 ₪), עלות הבדיקה מקוזזת משכר הטרחה במידה וקיימת זכאות להחזר מס. בדיקת התיק מתבצעת על ידי רואה חשבון.

ביטן את ביטן פיננסים הוא משרד הכולל רואי חשבון מנוסים ומקצועיים עם ניסיון של שנים רבות בהחזרי מס לשכירים, החזרי מס שבח וטיפולים מול רשויות המס, והכל נעשה באדיבות, משפחתיות ושקיפות מלאה מול הלקוח.

הגשת החזר מס באמצעות מייצג – היתרונות

ישנם כמה יתרונות בולטים להגשת בקשה להחזר מס באמצעות מייצג מקצועי ומוסמך. ראשית כל, הדבר החשוב ביותר הוא הבדיקה המקיפה שמבצע המייצג טרם הגשת הבקשה. מייצג מקצועי מבצע עבודת רקע וזאת משום שברגע שמוגשת בקשת החזר המס, גם מס הכנסה מתחילה לבדוק לגבי המגיש ושש שנות המס הקודמות שלו. המייצג חייב לוודא שאין למבקש חוב נסתר כדי שלא ייווצר מצב שהוא חייב כסף יותר מאשר גובה החזר המס.

בנוסף, המייצג חוסך לך בירוקרטיה רבה – מילוי טפסים, השגת מסמכים והתעסקות מול מס הכנסה בכל בעיה שתצוץ בדרך. בנוסף, הגשת בקשה באמצעות מייצג מקצרת מאוד את פרק הזמן עד קבלת הכסף.

ניסיון החברה, מקצועיות ושיטות העבודה המתקדמות, קשר ישיר מול הממונים ברשות המסים, מייצרות מצב אופטימאלי שבו החזר מס לשכירים מתבצע בממוצע תוך חודשיים עד שלושה חודשים (לעיתים לפני) ונכנס לחשבון הבנק, בכפוף לאישור רשות המסים, זאת לעומת תהליך ארוך של שישה חודשים עד שנה בהגשה ידנית.

 

 

אהבת את מה שקראת? ממשיכים לבדיקת זכאות

Call to Action Link