החזר מס רטרואקטיבי

שכיר/ה במדינת ישראל, אם היו אומרים לך שישנה סבירות של 80% כי מגיע לך החזר מס רטרואקטיבי ממס הכנסה, היית מוותר/ת על בדיקה של הנושא?

המציאות העגומה היא כי רק כ-15% מהשכירים מממשים את זכאותם להחזר מס. זו הסיבה שבקופת המדינה יושב סכום אסטרונומי של כ-8.5 מיליארד שקלים אשר שייך בכלל לאזרחים.

למה לא מממשים זכאות להחזר מס?

ישנן סיבות רבות למצב הנוכחי. הגוף שנקרא מס הכנסה צבר לאורך השנים תדמית שלילית ומפחידה ושכירים רבים מעדיפים לא לבוא עמו במגע. דווקא עצמאים, אשר מחויבים בהגשת דוח שנתי למס הכנסה ומשלמים יותר מיסים, מודעים (בהכללה) הרבה יותר לזכויותיהם.

לעומתם, שכירים אשר אינם מכירים לרוב מושגים כמו “דוח שנתי” או “מקדמות מס הכנסה”, מעדיפים להתרחק מהתעסקות בנושא אשר מתקשר אצלם בראש לבירוקרטיה.

ואז ישנם גם כמובן את האנשים שהידע שלהם בתחום הוא אפסי וכלל אינם יודעים שהחזר מס הוא דבר מוחשי ועוד כזה שניתן לדרוש באופן רטרואקטיבי על שנים קודמות ולקבל תוך זמן קצר אל חשבון הבנק.

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס רטרואקטיבי?

חשוב להבין כי בכל שנת מס ניתן להגיש עד היום האחרון בשנה (31 בדצמבר) בקשה להחזר מס הכנסה עבור שש שנות המס האחרונות. המשמעות היא כי במהלך שנת 2022 ניתן להגיש בקשת החזר מס עבור השנים 2016-2021. כל החזר מס רטרואקטיבי שמאושר מגיע עם תוספת של הפרשי ריבית והצמדה למדד של 4%.

בדיקת החזר מס חינם

אם בעבר כדי לברר זכאות להחזר מס היה צורך ביצירת קשר עם רואה חשבון, הגעה לפגישה ואיסוף מסמכים, הרי שהיום הכל הרבה יותר פשוט.

בדיקה ראשונית לזכאות להחזר מס ניתן לבצע אונליין בתוך שתי דקות בחינם. באמצעות כלי דיגיטלי חדשני וחכם של ביטן את ביטן פיננסים, אשר פתוח לכולם, תוכלו לקבל ניתוח ברור שיבהיר מה הסיכויים שלכם לקבלת החזר מס בהתאם למספרים פרמטריים תעסוקתיים ואישיים בחייכם.

כל שצריך לעשות כדי לערוך את בדיקת החזר המס באינטרנט הוא להיכנס לכלי של ביטן את ביטן פיננסים, לענות על שני שאלונים המורכבים משאלות אמריקאיות, ולקבל את התוצאות.

שימו לב: אין מדובר בבקשת החזר מס רשמית כך שהפרטים שתספקו לא יועברו לרשויות בשום צורה.

לביצוע בדיקת זכאות להחזר מס בחינם לחצו כאן: https://bitan-finance.co.il/questionnaire

למה עדיף לבצע החזר מס רטרואקטיבי באמצעות מייצג?

בדיוק בגלל הסיבות שצוינו בתחילת מאמר זה. טיפול באופן עצמאי גורר עמו התעסקות עם המון בירוקרטיה ובזבוז זמן רב. בנוסף, לעתים ישנם מקרים שאדם לא מקצועי מעביר בקשה להחזר מס, אך כאשר מס הכנסה מתחיל לבדוק לגביו מתברר כי הוא חייב יותר כסף מגובה ההחזר המגיע לו.

אצל מייצג מקצועי דבר כזה לא יכול לקרות. אנחנו לעולם לא נעביר בקשת החזר מס שלא תניב עבורך כסף וזוהי הבטחה!

יתרון נוסף הוא שמייצג עוקב אחרי סטטוס בקשת החזר המס לאורך כל ההליך שלה. אם היא נתקעה בשל מסמך חזר או בעיה בירוקרטית, מייצג רואה זאת באמצעות המערכת ויכול לטפל באופן מיידי כדי לא לעכב את הבקשה להחזר מס.

אהבת את מה שקראת? ממשיכים לבדיקת זכאות

Call to Action Link