חישוב החזר מס

חישוב החזר מס

חישוב החזר מס זו פעולה שנועדה לחשב האם מגיע לך החזר מס הכנסה ועל כמה כסף מדובר. חישוב המס מבוצע על בסיס שנתי, מחשבים את כל מקורות ההכנסה של אדם מכל העולם, ומבצעים חישוב של המס בגין הכנסות אלו.

מההכנסות מפחיתים הוצאות מותרות שהוצאו בקשר לייצור הכנסה, קיזוזי הפסדים, פטורים לפי הזכאות בחוק וניכויים אישיים כמו הפקדת כספים בקופות גמל לקצבה באופן פרטי ולא דרך השכר.

נקודות זיכוי מס הכנסה

לאחר מכן יש להזין את נקודות זיכוי מס הכנסה שעמדו לזכות אותו אדם בכל אחת משנות המס הנכללות בחישוב. כל תושב במדינת ישראל זכאי ל-2  נקודות זיכוי ו- 0.25 בגין נסיעות, אישה זכאית לחצי נקודה נוספת. נקודות זיכוי נוספות ניתנות בהתאם לפקודת מס הכנסה כאשר ישנם שינויים במצב אישי או משפחתי, סיום שירות צבאי, סיום תואר אקדמי ועוד.

בחישוב החזר מס חשוב לשים לב לנושא הפנסיה. החלק של העובד (תגמולי פנסיה), מוכר מבחינת מס הכנסה כזיכוי של 35% מגובה ההפקדה (קיימת תקרה שנתית). בנוסף לזה, ישנם ניכויים (הוצאות) נוספים המוכרים לצרכי מס, כדוגמת החזקת קרוב משפחה במוסד, טיפולים רפואיים לילדים, תשלומים לביטוח חיים או לקצבה, תרומה לעמותה מוכרת ועוד. 

בדיקת החזר מס מקצועית שווה הרבה כסף

אם לפי הבנתכם שילמתם יותר מס ממה שנדרשתם או שאתם עתידים לשלם בקרוב יותר משאתם צריכים, פנו לרואה חשבון מוסמך לטובת בדיקת החזר מדוקדקת. החזר המס יכול להגיע לאלפי ואף עשרות אלפי שקלים. 

 חישוב החזר מס דורש גישה לפרטים אישיים ומקצועיים, כולל מסמכים, אך אין צורך לחשוש מרשות המסים – הנתונים הללו לא מגיעים לידיהם כל עוד אין הגשה של בקשה רשמית להחזר מס. הסכומים המוחזרים או המשולמים נושאים הפרשי הצמדה למדד וריבית. 

מס הכנסה בישראל מחושב על בסיס פרוגרסיבי, ככל שההכנסה עולה, המס עולה, וההיפך. חישוב מס הכנסה מבוצע לפי מדרגות מס. ככל שההכנסה גבוהה יותר, יעלה שיעור המס השולי לפי המדרגות של רשות המיסים אשר מתעדכנות מדי שנה. מדרגת המס הנמוכה ביותר הינה 10% והגבוהה ביותר היא 47%. קיים מס יסף לבעלי הכנסות גבוהות של 3% מעל 651,600 ש”ח.

עשו זאת בעצמכם: בדיקת החזר מס

דרך המערכת הדיגיטלית המתקדמת ביותר אתם יכולים תוך שתי דקות לבדוק האם אתם זכאים להחזר מס באמצעות שאלון של שני שלבים. חשוב לדעת: הפרטים שאתם מוסרים לא מגיעים לידי רשות המיסים! הם רק מסייעים למערכת ביטן את ביטן פיננסים, למצוא האם אתם זכאים להחזר מס רטרואקטיבי משש השנים האחרונות. 

אז בדקו בעצמכם ותוכלו במהרה לגלות האם מגיעים לכם אלפי שקלים כהחזר מס מהמדינה. 

לחצו כאן לבדיקה: https://bitan-finance.co.il/questionnaire/

 

החזר מס דיגיטלי דרך האינטרנט

ההבדל בין ביצוע החזר מס באופן עצמאי לבין שימוש במייצג מורשה הוא עצום. חיסכון אדיר של זמן, בירוקרטיה, מילוי טפסים, תקשורת מול רשות המיסים ובעיקר טיפול מקצועי שדואג לכך שהחזר המס יושג ובמהירות.

תחשיב מסודר לפני שמגישים בקשה להחזר מס ייעשה לשש שנות המס האחרונות וזאת על מנת לוודא שמס הכנסה אשר מבצע בדיקה משלו לא ימצא חובות או תשלומי מס שהיו נמוכים מדי. מעבר לכך, מייצג דואג להנפיק עבור הלקוח טפסי 106, אישורים מביטוח לאומי כולל עבור בן/בת הזוג במידת הצורך, ודואג לכל הבירורים ולהכנת הדוח. כל הליך בקשת החזר המס נעשית אונליין, באמצעות חתימה דיגיטלית בה נותן הלקוח ייפוי כוח למייצג.

מדובר בשיטה יעילה מאוד משום שכל פנייה של המייצג נענית על ידי רשות המיסים תוך מספר שעות. לעתים כאשר חסר ללקוח מסמך, ההליך נעצר והלקוח נותר מתוסכל וללא תשובות עד שהוא מקבל תשובה מה הסיבה לעיכוב. זה לא יכול לקרות תחת מייצג שחשוף בכל עת למצב של בקשת החזר המס ומטפל בכל בעיה בצורה אפקטיבית ומהירה.

זו גם הסיבה לכך שהליך החזר המס הדיגיטלי מביא להחזר תוך שלושה חודשים בממוצע, פרק זמן קצר בהרבה לעומת בקשת החזר מס ידנית. החזר המס עובר ישירות לחשבון הבנק של המיוצג וכל זה בלי שהלקוח היה צריך לקום מהכסא או להתעסק בטפסים מעיקים.

 

אהבת את מה שקראת? ממשיכים לבדיקת זכאות

Call to Action Link