תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

נושא המאמר: תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

אחת הבעיות הגדולות בציבור הישראלי ואולי בכל העולם זה חוסר ידע פיננסי. אנשים מסיימים בית ספר ללא שמץ של מושג לגבי פנסיה, שוק ההון ותשלומי מיסים. זה מתבטא היטב בנושא של החזר מס, אך כאן יש התעוררות כאשר יותר ויותר אנשים מתחילים להיות מודעים לזכויותיהם ולגלות כי מגיע להם לקבל החזר מס הכנסה. שאלה שעולה לעתים קרובות בקרב אותם אנשים קשורה באורך התהליך: תוך כמה זמן מקבלים את החזר המס מרגע שמגישים את הבקשה לרשות המיסים?

התשובה לשאלה הנ”ל אינה חד-משמעית והיא תלויה בשיטה בה בוחר אזרח מדינת ישראל לבצע את הגשת החזר המס. 

במאמר זה נפרט את השיטות הקיימות ואת פרק הזמן שלוקחת כל אחת.

הגשת החזר מס ידנית: חצי שנה ומעלה

אחד הדברים שמרתיעים אנשים לממש את זכויותיהם להחזר כספי ממס הכנסה זה מילוי הטפסים הכרוכים בהגשת בקשה להחזר מס. בשיטה הידנית עליך למלא בעצמך דוחות שנתיים של טופס 135/ 1301 עם כל המסמכים הנלווים ואז לגשת פיזית לפקיד שומה במשרדי רשות המיסים הקרובים למקום מגוריך. 

הליך מילוי הטפסים להחזר מס הכנסה הוא מסובך למדי עבור אדם שאינו בקיא בתחום. עליו להביא
טפסי 106 ממקומות העבודה בהם עבד, לבדוק מול ביטוח לאומי אם קיבל כספים בגין אבטלה/ מילואים/ גמלאות/ נכות, כולל בן או בת הזוג במידה שיש. לאחר מכן יש לערוך את כל המידע, לבצע חישוב של זכאות להחזר מס. ישנם אנשים אשר משתמשים במחשבוני מס חינמיים באינטרנט אך בדרך כלל הדיוק שלהם בחישוב לוקה בחסר.

גם אם החלטת לפנות לחברה שתעשה עבורך את הגשת החזר המס, יש לשאול אם היא עושה זאת בצורה ידנית או דיגיטלית. בכל מקרה של הגשת החזר מס באופן ידני, בין אם עצמאית או באמצעות חברה מייצגת, החזר המס יתקבל בחשבונך תוך כ-חצי שנה ומעלה.

החזר מס דיגיטלי דרך האינטרנט: עד שלושה חודשים

ההבדל בין ביצוע החזר מס באופן עצמאי לבין שימוש במייצג מורשה הוא עצום. חיסכון אדיר של זמן, בירוקרטיה, מילוי טפסים, תקשורת מול רשות המיסים ובעיקר טיפול מקצועי שדואג לכך שהחזר המס יושג ובמהירות.

קודם כל ולפני הכל, ישנה חשיבות גדולה לבצע תחשיב מסודר לפני שמגישים בקשה להחזר מס. הסיבה לכך היא שלעתים אנשים שמגישים באופן עצמאי את בקשת ההחזר לא מודעים לכך שמס הכנסה מבצע בדיקה משלו על שש שנות המס הקודמות ועלול למצוא חובות או תשלומי מס שהיו נמוכים מדי. בשל כך, חשוב שגורם מקצועי יוודא שישנה כדאיות כלכלית בהגשת בקשת ההחזר.

מעבר לכך, מייצג דואג להנפיק עבור הלקוח טפסי 106, אישורים מביטוח לאומי כולל עבור בן/בת הזוג במידת הצורך, ודואג לכל הבירורים ולהכנת הדוח. כל הליך בקשת החזר המס נעשית אונליין, באמצעות חתימה דיגיטלית בה נותן הלקוח ייפוי כוח למייצג.

מדובר בשיטה יעילה מאוד משום שכל פנייה של המייצג נענית על ידי רשות המיסים תוך מספר שעות. לעתים כאשר חסר ללקוח מסמך, ההליך נעצר והלקוח נותר מתוסכל וללא תשובות עד שהוא מקבל תשובה מה הסיבה לעיכוב. זה לא יכול לקרות תחת מייצג שחשוף בכל עת לסטטוס של בקשת החזר המס ומטפל בכל בעיה בצורה אפקטיבית ומהירה.

זו גם הסיבה לכך שהליך החזר המס הדיגיטלי מביא להחזר תוך פרק זמן קצר בהרבה, בדרך כלל עד כ- שלושה חודשים לכל היותר. הכסף של החזר המס עובר ישירות לחשבון הבנק של המיוצג וכל זה בלי שהלקוח היה צריך לקום מהכיסא או להתעסק בטופסיאדה מעיקה.

בדיקת החזר מס: בדקו אם אולי גם לכם מגיע?

כלי דיגיטלי חדש ומשוכלל של ביטן את ביטן פיננסים מאפשר לך לבדוק בצורה פשוטה ומהירה, האם אתה זכאי להחזר מס. 

בדיקת החזר המס נעשית בחינם ומבטיחה שלא תוגש בקשת החזר לפני שישנה ודאות מוחלטת לכך שהלקוח יקבל החזר מס מרשות המיסים. הסכומים אגב, מפתיעים ומגיעים לאלפי שקלים.

אז מהרו לבצע בדיקת החזר מס חינם: https://bitan-finance.co.il/questionnaire/

אהבת את מה שקראת? ממשיכים לבדיקת זכאות

Call to Action Link