זיכוי בגין ילדים קטנים

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו.

מהו החזר מס דיגיטלי?

במהלך שנה קלנדרית, משלם עובד בישראל מיסים שגובהם מושפע מנקודות הזיכוי שלו וגובה המשכורת החודשית. בתחילתה של כל שנה, מבוצעת במס הכנסה סקירה מדוקדקת אודות תשלומי המס ששילם העובד ושינויים שחלו במצבו האישי או המשפחתי במהלך השנה החולפת. שינויים אלה, כדוגמת אדם שהפך להורה, מעניקים לו נקודות זיכוי ששוות כסף. החזר המס היחסי בין המיסים ששולמו בשנה החולפת לבין המיסים שנדרש לשלם לאחר אישור זיכוי בגין ילדים קטנים, ישולם לעובד בשנה העוקבת כנגד מסמכים המעידים על זכאותו. כדי לעמוד על הזכויות המגיעות לכם, כדאי להכיר את הנהלים והפקודות של מס הכנסה.

זיכוי בגין ילדים קטנים

הורים לילדים עד גיל 18 זכאים להטבה במס הכנסה בגין כל ילד, בנוסף לנקודות זיכוי שונות הניתנות להורים. נקודת הזיכוי ניתנת רק לאחד ההורים – במידה והזוג נשוי, ההטבה ניתנת לאם, ואם הזוג פרוד/גרוש, ההטבה תינתן להורה שהילדים נמצאים בחזקתו.

בעבור ילדים שנולדו בשנים 2017-2018:

בשנת המס בה נולד הילד, מקבל ההורה 1.5 זיכוי, כשיש באפשרותו לדחות נקודה אחת לשנת המס שאחריה. עד הגיעו של הילד לגיל 18, מקבל ההוראה נקודת זיכוי אחת, ובשנה ה-19, השנה בה יחגוג הילד את גיל 18, יקבל ההורה חצי נקודת זיכוי.

בעבור ילדים שנולדו לפני עד שנת 2016 (כולל):

בשנת המס שבה נולד הילד יקבל ההורה חצי נקודת זיכוי. בעבור 17 השנים הבאות תינתן נקודת זיכוי אחת, ובשנה ה-19, השנה בה יחגוג הילד את גיל 18, ניתנת חצי נקודת זיכוי.

ונקודות הזיכוי בגין ילדים קטנים יצטרפו לנקודות הבסיסיות שניתנות לכל אזרח עובד במדינת ישראל – אישה 2.75 נקודות זיכוי, גבר 2.25 נקודות זיכוי. ערכה של נקודת זיכוי אחת שווה ל-216 ₪ בחודש, ול-2,592 ₪ בשנה, וניתן לקבל החזר מס רטרואקטיבי עד 6 שנים אחורה.

  כיצד מבוצע העדכון על המצב המשפחתי ומספר ילדים?

בכל תחילת שנה קלנדרית, נדרש עובד למלא טופס 101, המשפיע על ניכויי השכר שלו ובכלל זה מס הכנסה. על מנת לקבל את הטבת המס, יש לצרף צילום תעודת זהות ולעדכן את פרטי הילדים. במידה והילד נולד בשנים 2017-2018 וההורה מעוניין לדחות נקודת מס אחת מהשנה הראשונה לשנה השנייה, יש למלא טופס 116 ד.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

למי מיועד החזר מס דיגיטלי?

תשלום מסים משולם מידי חודש ומחושב תמיד בצורה מצטברת. מסיבה זו מבצעים תיאום מס באתר רשות המסים כדי לשמור על התאמה קרובה ככל הניתן למס שמחושב, כך שמטבע הדברים החזר מס אינו מיועד לאנשים שעבדו במשך כל השנה באותו מקום עבודה ללא שינויים. כמו כן, מי שחלו בחייו שינויים, הן בפן האישי והן בפן המקצועי, ... להמשך קריאה