זיכוי בגין סיום תואר אקדמי

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו.

מהו החזר מס דיגיטלי בעקבות סיום תואר אקדמי?

במהלך שנה קלנדרית, משלם עובד בישראל מיסים שגובהם מושפע מנקודות הזיכוי שלו וגובה המשכורת החודשית. בתחילתה של כל שנה, מבוצעת במס הכנסה סקירה מדוקדקת אודות תשלומי המס ששילם העובד ושינויים שחלו במצבו האישי או המשפחתי במהלך השנה החולפת. שינויים אלה, כדוגמת סיום תואר ראשון בישראל, מעניקים לעובד נקודות זיכוי ששוות כסף. החזר המס היחסי בין המיסים ששולמו בשנה החולפת לבין המיסים שנדרש היה לשלם לאחר סיום לימודיו, ישולם לעובד בשנה העוקבת כנגד מסמכים המעידים על זכאותו. כדי לעמוד על הזכויות המגיעות לכם, כדאי להכיר את הנהלים והפקודות של מס הכנסה.

המשמעות של סיום תואר אקדמי

כחלק מעידוד ממשלתי של האזרחים להשקיע בלימודים אקדמיים במטרה להתפתח אישית, מקצועית ותעסוקתית, ניתן זיכוי של נקודה אחת למי שסיים לימודי תואר ראשון החל משנת 2005. בעבר, בשנים 2007-2013, היה זכאי מסיים תואר ראשון לנקודת זיכוי אחת כנגד כל שנת לימודים, והחל משנת 2014, ניתנת נקודת זיכוי אחת התקפה לשנה אחת, כנגד תואר מלא. נקודת הזיכוי תתווסף החל משנת המס העוקבת לשנת סיום התואר, והיא תצטרף לנקודות זיכוי הבסיסיות שניתנות לכל אזרח עובד במדינת ישראל, אישה 2.75 נקודות זיכוי, גבר 2.25 נקודות זיכוי. ערכה של נקודת זיכוי אחת שווה ל-216 ₪ בחודש, ול-2,592 ₪ בשנה.

איך מתבצע העדכון על סיום התואר?

בכל תחילת שנה קלנדרית, נדרש עובד למלא טופס 101, המשפיע על ניכויי השכר שלו ובכלל זה מס הכנסה. על מנת לדווח על סיום תואר במהלך השנה שחלפה, יש לסמן זאת בסעיף אודות סיום תואר אקדמי בטופס 101, ולצרף טופס 119 המעיד על זכאות לתואר אקדמי, וכן אישור זכאות לתואר.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי משרד ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה