זיכוי ביטוח חיים, קצבת שארים בקופת גמל

תשלומים לקרנות השונות מבטיחות לעובד קצבה חודשית ו/או מענק במקרה של מוות או במצב בו אינו יכול לעבוד ולהתפרנס. המדינה מעודדת הפרשה לקרנות ביטוח ולכן במקביל מאפשרת זיכוי של מס.

מהו החזר מס דיגיטלי?

במהלך שנה קלנדרית, משלם עובד בישראל מיסים שגובהם מושפע מנקודות הזיכוי שלו וגובה המשכורת החודשית. בתחילתה של כל שנה, מבוצעת במס הכנסה סקירה מדוקדקת אודות תשלומי המס ששילם העובד ושינויים שחלו במצבו האישי או המשפחתי במהלך השנה החולפת. הפרשת כספים לחברות הביטוח מעניקות זיכוי בתשלום המס. החזר המס היחסי בין המיסים ששולמו בשנה החולפת לבין המיסים שנדרש לשלם לאחר קבלת זכאותו להנחה במס בעד ילד נטולי יכולת, ישולם לעובד בשנה העוקבת כנגד מסמכים המעידים על זכאותו. כדי לעמוד על הזכויות המגיעות לכם, כדאי להכיר את הנהלים והפקודות של מס הכנסה.

המשמעות של זיכוי ביטוח חיים, קצבת שארים בקופת גמל

עובד שכיר זכאי לזיכוי ממס הכנסה בשיעור של 35% מהסכומים שהפריש משכרו לביטוח. הסכום המקסימלי שעובד יכול להפריש על מנת לזכות בהטבת המס המופחת הוא 7,308 ₪ לשנה (בממוצע 609 ₪ לחודש) ובכל מקרה לא יותר מ-7% מהשכר החודשי. עובד שמפריש לפנסיה באופן עצמאי, בנוסף להפרשה דרך השכר, עשוי להיות זכאי להטבת מס נוספת במידה ויש לו רכיבים בשכר שעבורם לא מועברים הפרשות לביטוח הפנסיוני. במקרה שעובד הפריש מעל התקרה, קרי למעלה מ-7% מהשכר החודשי או למעלה מ-7,308 ₪ בשנה, יינתן זיכוי רק עבור הסכומים שלא עוברים את התקרה. היתר, יחויב במס מלא.

איך מתבצע העדכון לקבלת הזיכוי?

יש למלא טופס 134 בצירוף דו”ח מקופת הגמל.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה