זיכוי הנצחת בן משפחה חיל/שוטר/פעולות איבה

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו.

מהו החזר מס דיגיטלי?

במהלך שנה קלנדרית, משלם עובד בישראל מיסים שגובהם מושפע מנקודות הזיכוי שלו וגובה המשכורת החודשית. בתחילתה של כל שנה, מבוצעת במס הכנסה סקירה מדוקדקת אודות תשלומי המס ששילם העובד ושינויים שחלו במצבו האישי או המשפחתי במהלך השנה החולפת. הנצחת בן משפחה שנפל במערכה או בפעולת איבה, מזכה בהחזר של מס. כדי לעמוד על הזכויות המגיעות לכם, כדאי להכיר את הנהלים והפקודות של מס הכנסה.

זיכוי בעבור הנצחת בן משפחה חיל/שוטר/פעולות איבה

 מדינת ישראל נותנת זיכוי במס כנגד הוצאות הנצחת זכרו של בן משפחה חייל/שוטר או נפגע פעולות איבה וטרור. על פי פקודת מס הכנסה, בן משפחה מוגדר בן, אח, הורה, בן זוג, נכד, גיס או חתן. הזיכוי יעמוד על החזר מס בסכום ששווה ל-30% מסכום ההוצאות.

 איך מתבצע הזיכוי?

על מנת לקבל זיכוי מס בשווי של 30% מההכנסות, יש למלא טופס 135 ולמלא את סכום ההוצאה בסעיף ט49. בנוסף, יש לצרף לטופס קבלות מקוריות של כלל ההוצאות.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה