זיכוי ליחיד במשפחה חד הורית

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו.

מהו החזר מס דיגיטלי?

במהלך שנה קלנדרית, משלם עובד בישראל מיסים שגובהם מושפע מנקודות הזיכוי שלו וגובה המשכורת החודשית. בתחילתה של כל שנה, מבוצעת במס הכנסה סקירה מדוקדקת אודות תשלומי המס ששילם העובד ושינויים שחלו במצבו האישי או המשפחתי במהלך השנה החולפת. שינויים אלה, כדוגמת הורה שהפך להורה יחיד, מעניקים לעובד נקודות זיכוי ששוות כסף. החזר המס היחסי בין המיסים ששולמו בשנה החולפת לבין המיסים שנדרש לשלם לאחר קבלת זכאותו, ישולם לעובד בשנה העוקבת כנגד מסמכים המעידים על זכאותו. כדי לעמוד על הזכויות המגיעות לכם, כדאי להכיר את הנהלים והפקודות של מס הכנסה.

המשמעות של זיכוי ליחיד במשפחה חד הורית

הורה אחד המגדל את ילדיו לבדו, כשזהות ההורה השני אינה רשומה במרשם האוכלוסין או שהוא אינו בחיים, זכאי לנקודת זיכוי אחת בגין גידול ילדיו, ללא קשר למספר הילדים. נקודת הזיכוי מוענקת החל משנת המס שבה נולד כל ילד ועד שיגיע לגיל 18. זאת, בנוסף למספר הנקודות הזיכוי האחרות המוענקות להורה בגין כל ילד, הנעות בטווח שבין נקודה אחת ל-2.5 נקודות, בהתאם לגילו של הילד. נקודות זיכוי אלה יצטרפו לנקודות הבסיסיות שניתנות לכל אזרח עובד במדינת ישראל – אישה 2.75 נקודות זיכוי, גבר 2.25 נקודות זיכוי. ערכה של נקודת זיכוי אחת שווה ל-216 ₪ בחודש, ול-2,592 ₪ בשנה.

איך מתבצע העדכון על היותו של העובד הורה יחיד?

בכל תחילת שנה קלנדרית, נדרש עובד למלא טופס 101, המשפיע על ניכויי השכר שלו ובכלל זה מס הכנסה. על מנת לעדכן על היותך הורו יחיד, יש לסמן זאת בסעיף הבקשות להקלה בתשלום מס ההכנסה בטופס 101.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה