זיכוי לתושבים ביישובים זכאים – ישוב ספר

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו.

מהו החזר מס דיגיטלי?

במהלך שנה קלנדרית, משלם עובד בישראל מיסים שגובהם מושפע מנקודות הזיכוי שלו וגובה המשכורת החודשית. בתחילתה של כל שנה, מבוצעת במס הכנסה סקירה מדוקדקת אודות תשלומי המס ששילם העובד ושינויים שחלו במצבו האישי או המשפחתי במהלך השנה החולפת. שינויים אלה, מעניקים לעובד נקודות זיכוי או הנחות במס. תושבים המתגוררים ביישובים זכאים ומנהלים בהם אורח חיים מרכזי, זכאים להטבה במס.

זיכוי לתושבים ביישובים זכאים

עובד שכיר המתגורר במשך 12 חודשים ברציפות באחד מן היישובים הזכאים ומנהל בו את מרכז חיו (הימצאות בישוב רק בסופי שבוע, לדוגמא, לא מזכה בהטבה), יהיה זכאי להטבה במס על הכנסה מיגיעה אישית (כדוגמת משכורת, פנסיה, תשלומים מקופות גמל, מעניק פרישה וכד’). התנאים להגדרה של יישוב זכאי משתנים, וכוללים בתוכם גודל של אוכלוסיה (מתחת ל-75,000 תושבים), סמיכות לגבול, מדרג חברתי-כלכלי נמוך ועוד. כדי לבדוק האם היישוב שלכם נכלל ברשימת היישובים הזכאים, ומהו גובה ההטבה, לחצו כאן.

איך מתבצע הזיכוי?

ניתן לממש את הזכות להטבה רק לאחר שחלפו 12 חודשים מאז תחילת המגורים ביישוב המזכה. יש למלא טופס 101 ולסמן את המשבצת המתאימה (משבצת מס’ 3, סעיף ח’). בנוסף, יש לצרף טופס אישור תושבות חתום על ידי הרשות המקומית. יש להגיש את המסמך לפני ששנת המס מסתיימת, אך במידה והיא חלפה, ניתן לגשת את לשכת פקיד השומה אליה משתייכים. ההחזר ניתן עד 6 שנים אחורה.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה