זיכוי מס בגין תרומה

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו.

מהו החזר מס דיגיטלי?

במהלך שנה קלנדרית, משלם עובד בישראל מיסים שגובהם מושפע מנקודות הזיכוי שלו וגובה המשכורת החודשית. בתחילתה של כל שנה, מבוצעת במס הכנסה סקירה מדוקדקת אודות תשלומי המס ששילם העובד ושינויים שחלו במצבו האישי או המשפחתי במהלך השנה החולפת. שינויים אלה, מעניקים לעובד נקודות זיכוי או הנחות במס. תרומה ל”מוסדות ציבוריים” המוכרים על ידי מס הכנסה, מזכים בהנחה במס.

זיכוי תרומות

אדם שתרם למוסד ציבורי בסכום העולה על 180 ₪ בשנה, זכאי לזיכוי במס בגובה של 35% מסכום התרומה. לדוגמא, אדם שתרם למוסד ציבורי סכום של 250 ₪, יקבל זיכוי במס בסכום של 87.5 ₪.  ההטבה ניתנת גם בעבור מספר תרומות נפרדות, אשר הסכום הכולל שלהן עולה על 180 ₪ ושהם ניתנו לגופים שהוגדרו כ”מוסד ציבורי”. כדי לדעת אם מוסד אליו תרמתם או שבכוונתם לתרום לו מוכר לצרכי תרומה ומזכה אתכם בהטבת מס, יש להיכנס לאתר רשות המיסים. חשוב לשים לב, שסכום התרומה המינימלי המזכה להטבה עשוי להשתנות מדי שנה.

איך מתבצע החזר המס כנגד התרומה?

לצורך קבלת הזיכוי, יש למלא טופס 116. בנוסף, יש לצרף קבלה באחד מהאופנים הבאים: קבלה מקורית/העתק של קבלה בצירוף חותמת “נאמן למקור”/קבלה ממוחשבת וחתומה ובה פרטיו המלאים של התורם. בנוסף לקבלה, יש לצרף תלוש שכר ממקום העבודה. לאחר העברת הטפסים, העובד יקבל זיכוי דרך המעסיק בתלוש השכר. ניתן לקבל את הזיכוי במסגרת השכר החודשי ואין צורך להמתין לסיום שנת המס על מנת לבקש את ההחזר.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת חברת ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה