זכאות לשיעור מופחת (פנסיה)

כל אזרח עובד במדינת ישראל נדרש בתשלום למס הכנסה. ההתחשבנות בין אזרח במדינה לבין רשות המסים, מבוצע בבדיקה לאורך שנה קלנדרית שלמה. נתונים אישיים של כל אזרח עובד מאפשרים לו לקבל הטבות או הקלות שונות, ועל פי נתונים אלה, נקבעים שיעורי תשלומי המסים שלו. יחידים אשר מלאו להם 60 שנים, זכאים לשיעור מס מופחת.

תשלום מס ליחיד שמלאו לו 60 שנים

הכנסות אקטיביות המופקות מעבודה זכאיות למדרגות מס שמתחילות ב-10%, זאת לעומת הכנסות פאסיביות כגון שכ”ד, ריבית, רווח הון וכד’ המתחילות ממדרגת מס גבוהה יותר של 30%. לפי פקודת מס הכנסה, נקבע שיחיד שמלאו לו 60 שנה יהא זכאי להחיל את המס לפי מדרגת 10% על כל סוג של הכנסה. המשמעות היא, הקלה של מס גם במקרים של הכנסות מריבית, מרווח הון, מדיבידנד וכד’. זאת, על מנת לאפשר איכות חיים נאותה בגיל הפרישה.

מדרגות המס למי שמלאו לו 60 שנים

  • על כל שקל חדש מ-74,640 השקלים הראשונים – 10% מס
  • על כל שקל חדש מ-74,641 ועד 107,040 שקלים חדשים – 14% מס
  • על כל שקל חדש מ-104,041 ועד 171,840 שקלים חדשים – 31% מס

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה