מענק עבודה

עובדים שכירים (שהם הורים לילדים) בני 23 ומעלה שהכנסתם החודשית הממוצעת עומדת על 2,070-6,757 ₪, עשויים להיות זכאים למענק עבודה בהיקף ממוצע של 4,000 ₪. הורים יחידים שילדיהם נמצאים עימם וכלכלתם עליהם, זכאים למענק אם המשכורת הממוצעת שלהם עומדת על 1,270-11,506. מענק עבודה ידוע גם בשמות “מענק הכנסה” או “מס הכנסה שלילי”.

מי זכאי למענק עבודה?

התנאי הראשוני הוא תושבי ישראל, עובדים שכירים, שהייתה להם הכנסה מעובדה במהלך שנת המס לפניה מתקבל המענק, ועונים על התנאים הבאים:

  • בני 23 ומעלה ויש להם ילדים / בני 55 ומעלה גם ללא ילדים – ילד נחשב למי שטרם מלאו לו 19 שנים במהלך שנת המס שלגביה מתקבל המענק.
  • בני 23 ומעלה שהם הורים לילד אחד או שניים / או בני 55 ומעלה גם ללא ילדים – יהיו זכאים למענק אם התוצאה המתקבלת מחלוקת סך כל הכנסותיהם מעבודה במספר חודשי עבודתם בפועל גבוהה מ-2,070 ₪ ונמוכה מ-6,148.
  • בני 23 ומעלה שהם הורים ל-3 ילדים או יותר יהיו זכאים למענק אם התוצאה המתקבלת מחלוקת סך כל הכנסותיהם מעבודה במספר חודשי עבודתם בפועלת גבוהה מ-2,070 ונמוכה מ-6,757.

הורים יחידים

  • הורים יחידים לילד אחד או שניים שנמצאים עימם וכלכלתם עליהם, זכאים למענק אם סך ההכנסות לחלק בחודשי העבודה גבוה מ-1,270 ונמוך מ-9,422.
  • הורים יחידים ל-3 ילדים או יותר שנמצאים עימם וכלכלתם עליהם, זכאים למענק אם סך ההכנסות לחלק בחודשי העבודה גבוה מ-1,270 ונמוך מ-11,506.

 

בעלות על זכות במקרקעין

מלבד דירת מגורים אחת, לא הייתה ברשותם של הזכאים בעלות על יותר מ-50% מזכות במקרקעין (דירה, מגרש, חנות וכד’) במהלך שנת המס שלגביה מתקבל המענק.

 

מי לא זכאי למענק עבודה, גם אם הוא עומד בתנאים?

  • עובדים שכירים שקיבלו הכנסת עבודה ממעסיק שהוא קרוב משפחה (בן זוג, אח, אחות, הורה, סב, צאצא וצאצאי בן הזוג, ובן זוגו של כל אחד מאלה).
  • עובדים שכירים שקיבלו הכנסת עבודה מחברה, שהם או קרובי משפחתם הם בעלי השליטה בחברה.
  • עובדים שכירים שקיבלו הכנסת עבודה ממעסיק שהוא קרוב משפחה וממעסיק שאינו קרוב משפחה, יהיו זכאים למענק עבודה רק עבור התקופה שקיבלו הכנסה מהמעסיק שאינו קרוב משפחה.

 

 כיצד פונים לקבלת מענק עבודה?

ניתן לגשת לסניף הדואר הקרוב בצירוף תעודת זהות והמחאה מבוטלת או מסמך רשמי מהבנק עם פרטי החשבון שלכם, אליו יופקד המענק במידה ותימצא זכאות.

 

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי משרד ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות טיפול בזכאות למענק עבודה, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה