ניכוי בעד תשלומים לקופת גמל לפנסיה

תשלומים לקופת קרן גמל מבטיחים שבגיל פרישה מעבודה, יוכל הגימלאי ליהנות מקצבה חודשית שתבטיח כלכלה נאותה. המדינה מעודדת הפרשה לקופת גמל ואף מחייבת זאת על פי חוק, ובמקביל מאפשרת ניכוי של מס בגין ההפקדה החודשית.

מהו החזר מס דיגיטלי?

במהלך שנה קלנדרית, משלם עובד בישראל מיסים שגובהם מושפע מנקודות הזיכוי שלו וגובה המשכורת החודשית. בתחילתה של כל שנה, מבוצעת במס הכנסה סקירה מדוקדקת אודות תשלומי המס ששילם העובד ושינויים שחלו במצבו האישי או המשפחתי במהלך השנה החולפת. תשלומים לקופת גמל לפנסיה, לדוגמא, מעניקים לעובד נקודות זיכוי. החזר המס היחסי בין המיסים ששולמו בשנה החולפת לבין המיסים שנדרש לשלם לאחר הכרה במעמדו החדש, ישולם לעובד בשנה העוקבת כנגד מסמכים המעידים על זכאותו. כדי לעמוד על הזכויות המגיעות לכם, כדאי להכיר את הנהלים והפקודות של מס הכנסה.

ניכוי בעד תשלומים לקופת גמל לפנסיה

עמית מוטב שמפקיד לקופת הגמל ממשכורתו זכאי לניכוי בגובה של עד 11% מההכנסה כ-“עמית עצמאי”, ועוד עד 7% מ”הכנסה נוספת”. במידה ותשלומיו עלו על 12% מ”ההכנסה הנוספת”, יהיה זכאי לעוד 4% ניכוי. עמית שאינו מוטב, זכאי לניכוי הסכומים ששולמו, אך לא יותר מ-7% מהכנסה עד לסכום של 146,400 ₪. אם התשלומים הם בעד קצבה בלבד, ועלו על 12% מההכנסה האמורה – יהיה זכאי לניכוי נוסף עד ל-4% מההכנסה.

איך מתבצע הניכוי?

יש למלא טופס 134 בצירוף עם דו”ח מקופת הגמל.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי  ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה