ניכוי בשל תשלומי פרמיה לביטוח אבדן כושר עבודה

ביטוח אבדן כושר עובדה מגן על העובד מפני מצב בו לא יוכל לעבוד ולהתפרנס, אם בשל פציעה ואם בשל מחלה, על ידי מתן קצבה חודשית. מי שמבוטח בקרן פנסיה מקיפה, מקבל כיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה. במקרים אחרים, בהם המעסיק אינו מפריש כספים לביטוח זה, שכיר יכול לפתוח קופה בעצמו ולהפריש אליה מדי חודש.

ניכוי בשל תשלומי פרמיה לביטוח אבדן כושר עבודה

שכיר שרכש ביטוח מפני אבדן כושר עבודה, יותר לו ניכוי בשיעור של 3.5% מהכנסות העבודה שלו עד לתקרה של 290,190 ₪ בשנה. שכיר אשר בשל הכנסתו הפריש מעבידו עבורו לקופת גמל על חשבון מרכיב תגמולי המעביד סכום בשיעור העולה על 4% ממשכורתו של העובד, יופחת משיעור ה-3.5% ההפרש בין השיעור ששילם המעביד כאמור, לבין 4%. אם הפרשות המעביד לקופת גמל כאמור לעיל עולות על %7.5 מהמשכורת, לא תהיה זכאות כלל לניכוי בשל תשלומים לרכישת ביטוח בשל אובדן כושר עבודה.

איך מתבצע העדכון לניכוי?

יש למלא טופס 134 ולצרף את הדו”ח השנתי המתקבל מחברת הביטוח שממנה נרכשה הפוליסה.

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של החזרי מס לשכירים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה