על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה.

למה בכלל יש החזר מס?

מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך כרגע כסף מהמדינה. מיד נפרט על איזה אירועים מדובר ונסביר כי בהתאם לשינויים תעסוקתיים ואישיים שהתרחשו בחייך, ניתן לקבל החזר מס הכנסה רטרואקטיבי על שש שנות המס הקודמות.

אך קודם עולה השאלה: איך זה יכול להיות? למה שהמדינה תהיה חייבת לנו החזר מס? ובכן, הכל מתחיל מכך שאת תיאום המס מול מס הכנסה אנחנו מבצעים בתחילת שנת המס, אבל המס שנלקח בפועל צריך להיות על פי ההכנסה השנתית המצטברת.

המספרים מצביעים על כך שכ-80% מהשכירים במדינה זכאים להחזר מס רטרואקטיבי. אלא שרוב רובם כלל אינו מודע לכך ורק כ-15% מממשים את הזכאות להחזר מס.

כמה אחורה אפשר לבדוק זכאות להחזר מס?

היום האחרון בשנת המס הנוכחית (31.12.2021 בעת כתיבת שורות אלה) הוא גם היום האחרון שבו ניתן להגיש בקשת החזר מס עבור שנת 2015. כדי לפשט זאת נסביר כי במהלך שנת 2022 ניתן להגיש בקשת החזר מס עבור שנות המס של 2016-2021, כלומר שש שנים אחורה בסך הכל.

אל כל החזר מס שמאושר מתווספים הפרשי ריבית והצמדה למדד של 4%.

מי זכאי להחזר מס?

נתחיל משאלה בסיסית עבור שכירים: האם שילמתם מס הכנסה בתלוש המשכורת שלכם או בפדיון כספי פנסיה/ פיצויים? אם התשובה היא חיובית אתם כבר במסלול הנכון. כעת שאלו את עצמכם את השאלות הבאות בהקשר לשש שנות המס הקודמות מרגע זה:

  • האם הייתם בחל”ת או באבטלה בשש השנים האחרונות?
  • האם במהלך השנים הללו עברתם מקום עבודה באמצע שנת מס?
  • האם היו חודשים בשנים הללו שבהם לא עבדתם או שעבדתם פחות?
  • האם היו לכם שינויים במצב המשפחתי כמו ילדים שנולדו לכם, או גירושין?
  • האם סיימתם תואר אקדמי או לימודי מקצוע?
  • האם בשנים האלה רכשתם ביטוח חיים (כולל ביטוח משכנתא) או ביטוח אובדן כושר עבודה?
  • האם בשנים האלה ביצעתם הפקדות עצמאיות לקופת גמל?
  • האם עברתם דירה ליישוב אחר בשש השנים הקודמות?

מספיק שענית “כן” על שאלה אחת בלבד מבין אלה שהוצגו כאן, והסיכויים לכך שמגיע לך החזר מס הם גבוהים.

איך עושים בדיקת זכאות להחזר מס?

היום בדיקת החזר מס אונליין נעשית בחינם, באמצעות כלי דיגיטלי חדשני ופשוט של ביטן את ביטן פיננסים.

הבדיקה המהירה כוללת שני שאלונים עם שאלות אמריקאיות. גם אם אינך בטוחים בתשובה, ענה על כל שאלה כמיטב יכולתך.

חשוב להבהיר: אין מדובר בהגשת בקשה רשמית להחזר מס הכנסה אלא בבדיקת רקע בלבד מצד ביטן את ביטן פיננסים. הפרטים והתשובות שלכם נשארים חסויים ובשום אופן אינם עוברים לרשות המיסים.

לביצוע בדיקת החזר מס אונליין בחינם לחצו כאן: https://bitan-finance.co.il/questionnaire

בקשת החזר מס באמצעות מייצג חוסכת בירוקרטיה

לאחר הבדיקה, ביטן את ביטן פיננסים יוצרים איתך קשר טלפוני והופכים את הבדיקה למקיפה. באמצעות ייפוי כוח ניתן להפיק עבורך מסמכים ולבדוק את כל הפרטים שלך בביטוח לאומי ומס הכנסה. מטרת הבדיקה היא לוודא שישנה כדאיות כלכלית בהגשת בקשה להחזר מס ולא חלילה שיתגלה כי הלקוח למעשה חייב כסף למס הכנסה.

חשוב להבין שהבדיקה היא ללא סיכון, אפשר רק להרוויח ממנה! בקשה רשמית להחזר מס מועברת רק אחרי שישנו ביטחון של 100% לקבלת כסף ממס הכנסה.

אתם בטח שואלים את עצמכם, כמה זה עולה לי?! אצלנו בביטן את ביטן פיננסים שכר הטרחה הינו 14.5% לפני מע”מ מההחזר שמתקבל בפועל לחשבונכם האישי, בנוסף עלות בדיקת תיק במבצע מיוחד עד סוף שנת המס (דצמבר 2021) בסך 59 ₪ (במקום 99 ₪), עלות הבדיקה מקוזזת משכר הטרחה במידה וקיימת זכאות להחזר מס. בדיקת התיק מתבצעת על ידי רואה חשבון.

כל הליך איסוף המסמכים והגשת בקשת החזר המס למס הכנסה, נעשים על ידינו. זה כולל בדיקה שוטפת של סטטוס בקשת ההחזר כדי לראות שהיא אינה תקועה בשל מסמך חסר או הליך בירוקרטי, ובמקרה שישנה בעיה בירוקרטית הכל מטופל באופן מיידי מעכשיו לעכשיו.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

בזכות הטיפול של ביטן את ביטן פיננסים והגשת בקשה להחזר מס באינטרנט באמצעות מערכת מייצגים, מובטח ללקוח כי החזר מס הכנסה ייכנס לחשבון הבנק שלו במהירות שיא: תוך חודשיים על שלושה חודשים לכל היותר.

בדיקה מקיפה שנעשית על ידי מקצוענים

הבדיקה היסודית של ביטן את ביטן פיננסים עולה כעת 59 ש”ח בלבד, במבצע מיוחד עד סוף שנת המס (סוף דצמבר 2021). בנוסף, במידה וימצא החזר תקוזז עלות פתיחת התיק מתשלום שכר הטרחה עבור החזר המס שיקבל הלקוח.

ביטן את ביטן פיננסים – כאשר מקצועיות פוגשת משפחתיות

כל הליך החזר המס נעשה עבורכם על ידי ביטן את ביטן פיננסים, חברת הבת של המשרד הוותיק ביטן את ביטן רואי חשבון אשר מפקח באופן הדוק על כל הפעילות.

אצל ביטן את ביטן פיננסים מקבלים בדיקה דיגיטלית מהירה בחינם ומערכת של צוות מקצועי מיומן הכולל רואי חשבון מוסמכים עם שנים רבות של ניסיון בהחזרי מס לשכירים, החזרי מס שבח וטיפולים מול רשויות המס.

השירות של ביטן את ביטן פיננסים הוא אמנם מקצועי ומיומן אך גם אישי ונעים, כזה שדואג ללקוחות שלו כאילו היו משפחה, מטפל עבורם בכל פרט וסוגר את כל הקצוות בדרך להחזר מס מהיר.

למידע נוסף על החזר מס לשכירים לחצו כאן!

 

 

 

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

למי מיועד החזר מס דיגיטלי?

תשלום מסים משולם מידי חודש ומחושב תמיד בצורה מצטברת. מסיבה זו שאני מבצע תיאום מס באתר רשות המסים כדאי לשמור על התאמה קרובה ככל הניתן למס שמחושב, כך שמטבע הדברים החזר מס אינו מיועד לאנשים שעבדו במשך כל השנה באותו מקום עבודה ללא שינויים. כמו כן, מי שחלו בחייו שינויים, הן בפן האישי והן בפן ... להמשך קריאה