תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

חיסכון בקופת גמל משמש בעבור כלכלה לאחר הפרישה לפנסיה. בשנת 2012, אושר תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, מה שהפך את החיסכון בקופות הגמל לאטרקטיבי ונוח יותר.

 

מהו תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

תיקון 190 מאפשר לחוסכים בקרנות הפנסיה למשוך כספים כקצבה חודשית עם ההגעה לגמלאות, או למשוך את סכום הכסף שהצטבר במס נמוך יחסית של 15% על הרווח הנומינלי. תנאים אלה מתייחסים להפקדות שבוצעו לאחר ביצוע התיקון, כלומר לאחר שנת 2012.

 

משיכת כספים כסכום חד פעמי

משיכת כספים כסכום חד פעמי היא אלטרנטיבה טובה בעבור מי שזקוקים לסכום כסף רב באופן מידי, וקופות הגמל מאפשרות משיכה מלאה או חלקית. כדי למשוך את הכספים כסכום חד פעמי לפי תיקון 190 יש לעמוד בתנאים הבאים:

  • גיל העמית הינו 60 ומעלה.
  • העמית מקבל קצבה חודשית העולה על סכום הקצבה המזערית בהתאם להוראות הדין.
  • הכספים הופקדו לחשבון לאחר שנת 2012.
  • חתימה על הצהרה ביחס לכספים שהופקדו על ידו בקופות גמל ועמידתו בתקרות הפקדה בהתאם להנחיות רשות המיסים.

 

החזרי מס דיגיטלי חברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי משרד ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של פטור מתשלומי מס, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה