תשלום מס שבח

מס שבח מוטל על מכירה של זכות במקרקעין. השבח הוא ההפרש שבין שווי הרכישה של הנכס לבין שווי המכירה שלו, בניכוי הוצאות מוכרות אשר הוצאו לצורך הרכישה, המכירה וההשבחה שלו. כלומר, אדם אשר קנה נכס במהלך השנים וערכו של הנכס עלה, יידרש בתשלום של מס כאשר ימכור את הנכס, על כך שהפיק ממנו רווח. תשלום מס שבח מחושב בהתאם לסוג הנכס ולמועד רכישתו. ככל שהנכס נקנה לאחר ה-7.11.01, יהא תשלום מס השבח גבוה יותר.

 

תשלום מס שבח בהתאם למועד רכישת הנכס

במכירה של מקרקעין על ידי יחיד, יש חובה לשלם מס שבח בהתאם לסוג הנכס ולמועד הרכישה שלו. נכס שנקנה לפני 6.11.01 יהא חייב במס שולי המחושב מיום רכישת הנכס ועד לתאריך זה. מתאריך 7.11.01 ועד וה-31.12.11, יחושב מס השבח לפי שיעור מס של 20%, ונכסים אשר נקנו החל מה-1.1.12, יחויבו לפי שיעור מס שבח של 25%. במכירה של “דירת מגורים מזכה” שיום רכישתה חל לפני ה-1.1.14, יחושב מס השבח באופן הבא ב-2 מדרגות: שבח ריאלי שנוצר מיום הרכישה ועד לתאריך 31.12.13 יהיה פטור ממס שבח, והשבח הראלי שנוצר מה-1.1.14 יהיה חייב במס שבח בשיעור של 25%.

כיצד ניתן לחשב את מס השבח?

לצורך חישוב מס השבח, ניתן להיעזר בטופס 2990. במידה וישנם סעיפים העשויים לתת פטור ממס שבח או הטבות מס, מומלץ לפנות לאיש מקצוע.

פטור ממס שבח / החזר מס שבח בחברת ביטן את ביטן פיננסים

במסגרת שירותי משרד ביטן את ביטן פיננסים, אנו מציעים שירות של פטור מס שבח, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה