קיזוז הפסדים

מס שבח מוטל על מכירה של זכות במקרקעין. השבח הוא ההפרש שבין שווי הרכישה של הנכס לבין שווי המכירה שלו, בניכוי הוצאות מוכרות אשר הוצאו לצורך הרכישה, המכירה וההשבחה שלו. כלומר, אדם אשר קנה נכס במהלך השנים וערכו של הנכס עלה, יידרש בתשלום של מס כאשר ימכור את הנכס, על כך שהפיק ממנו רווח.

קיזוז הפסדים כנגד מס שבח

מס שבח נגזר מהרווח שבעסקת מכירת דירת מגורים, ועומד על כ-25%. פקודת מס הכנסה מאפשרת קיזוז של הפסדים ממכירת נכסי הון (שאינם נכסי מקרקעין, כדוגמת מכירה של ניירות ערך) כנגד מס השבח. כלומר, ישנה התחשבות בהפסדים קודמים ובהתאם לכך ניתנת הנחה בתשלום המס. ניתן לקבל סיוע בנוגע להחזרי מס שבח מביטן את ביטן פיננסים.

כיצד ניתן להגיש בקשה לקיזוז הפסדים?

יש למלא טופס 1271א ולגשת לפקיד השומה.

קיזוז הפסדים בחברת ביטן את ביטן רואי חשבון

במסגרת שירותי משרד ביטן את ביטן רואי חשבון, אנו מציעים שירות של פתיחת תהליך לצורך קיזוז הפסדים, תוך ליווי אישי, מקצועיות ועם אפשרות להעלאת טפסים באופן מקוון.

אם התעניינת במאמר הזה כנראה יעניין אותך גם:

על כמה שנים אחורה אפשר לקבל החזר מס?

רוב האזרחים כלל לא יודעים שהחזר מס הכנסה ניתן לדרוש גם עבור אירועים או שינויים שהתרחשו לפני שנים. החוק במדינת ישראל קובע כי במהלך שנת מס ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור שש שנים אחורה. למה בכלל יש החזר מס? מתישהו בשנים האחרונות קרה לך אירוע מסוים, אולי אפילו שולי, אבל כזה שבעקבותיו מגיע לך ... להמשך קריאה